Robert Muczynski: Time Pieces pro klarinet a klavír, op. 43 (Matthew Stephen Hockaday)
Bohuslav Martinů: Sonatina pro klarinet a klavír, H. 356 (Matthew Stephen Hockaday)
Francis Poulenc: Sonáta pro klarinet a klavír, FP. 184 (Matthew Stephen Hockaday)
Francis Poulenc: Sonáta pro klarinet a klavír, FP. 184 (Matthew Stephen Hockaday)
Viktor Stocker: Fantasia Triste (Viktor Stocker)
Jindřich Feld: Koncertní skladba pro akordeon (Viktor Stocker)
Yaroslav Oleksiv: Toccata (Viktor Stocker)
Niccolò Paganini: Mojžíš – Variace na jedné struně na Rossiniho téma (Darin Lambrev)
Camille Saint-Saëns: Violoncellový koncert č. 1 a moll, op. 33 (Darin Lambrev)
Mladá energie a neformální odpolední koncert jdou perfektně dohromady. Vystoupení talentovaných účastníků soutěže Concertino Praga je další z řady podvečerních setkání v Centru Bořislavka. Přinese také nepochybné důkazy, že umělecké soutěže na nejvyšší úrovni nemají žádné poražené.
Matthew Hockaday se považuje za multiinstrumentalistu. Hraje na klarinet, zobcovou flétnu a klavír. Je vítězem soutěže Zlatý oříšek 2021. Na klarinet začal hrát v 8 letech, od roku 2019 studoval pod vedením Zdeňky Andreášové na ZUŠ Iši Krejčího v Olomouci. Od září 2023 je studentem Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy u prof. Milana Poláka. Mezi jeho největší úspěchy patří Platinová cena ze soutěže London Young Musician (2022/23) a 1. ceny ze soutěží International Mozart Competition Vienna (2023), London Classical Music Competition (2023) a International Music Competition OPUS (2023, Polsko). Je držitelem 1. ceny a titulu laureáta z klání Pro Bohemia Ostrava 2023. Hrál s Moravskou filharmonií Olomouc (2021), vystoupil jako sólista na koncertě s Janáčkovou filharmonií Ostrava (2023) a uskutečnil recitálové koncerty v Olomouci (2023) a Šumperku (2024). V roce 2024 vystoupí sólově se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK v Obecním domě v Praze, se Západočeským symfonickým orchestrem v Mariánských Lázních a na festivalu Smetanova Litomyšl 2024.
Viktor Stocker se věnuje hře na akordeon od šesti let. Mezi jeho největší úspěchy patří první ceny ze soutěží Odin International Music Competition, Australian International Accordion Championships či Vivo International Music Competition New York, 1. místa z akordeonových soutěží v Praze, Ostravě, Vilniusu, Londýně či Vídni a 2. místo z italského Castelfidarda (2021) a německého Klingenthalu (2023). V roce 2022 se stal držitelem první ceny a zvláštního ocenění za interpretaci vlastní skladby na německé soutěži Jugend musiziert. V roce 2024 získal titul absolutního vítěze na mezinárodní soutěži Bach na akordeonu, pořádané v polské Opoli. Jako sólista vystoupil mimo jiné v Senátu Parlamentu ČR, v Evropském parlamentu, v rámci Koncertu naděje s přenosem v České televizi i na různých hudebních festivalech. Kromě hry na akordeon se Viktor věnuje i vlastní tvorbě, je trojnásobným laureátem německé soutěže Jugend komponiert a nositelem ocenění ze soutěží v Lucembursku a Francii.
Darin Lambrev se narodil 7. února 2010 v Sofii v rodině divadelního režiséra Nikolaje Lambreva a sochařky Ogniany Vakavlievy. V pěti letech začal hrát na klavír a violoncello. V roce 2015 úspěšně nastoupil na Národní hudební školu Lubomira Pipkova v oboru violoncello. Klavír nadále studoval jako druhý nástroj. V říjnu 2023 byl přijat na školu Akademie für Tonkunst v Darmstadtu do třídy prof. Romaina Gariouda. Aktivně se účastnil výuky ve třídách prof. Petera Somodariho (2018, 2021) a prof. László Fenyö (2019, 2022) v rámci festivalu Allegra. Zúčastnil se mistrovských kurzů ISA pro hráče na smyčcové nástroje v rakouském Semmeringu (2022) a mistrovských kurzů pro violoncellisty v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Chieti Classica v Itálii (2023) u prof. Romaina Gariouda. S orchestrem poprvé vystoupil jako sólista ve věku jedenácti let. Od roku 2022 hraje s klavírním triem Sforzato, nejmladším profesionálním triem v Bulharsku. Na svém kontě má více než dvě desítky prvních, druhých a hlavních cen.
Artium by KKCG je veřejnosti volně přístupný prostor pro umění všech žánrů, který vdechuje umělecký život Bořislavce a obohacuje kulturní život Prahy 6 i celé metropole. Pravidelně se zde konají výstavy, koncerty a další kulturní akce. Prostor, který je pro umění a kulturu netradiční, umožňuje návštěvníkům zažít a zkoumat umění mnoha žánrů, často propojeným v jedinečný zážitek. V době konání festivalu Dvořákova Praha si diváci například mohou projít i rozsáhlou výstavu fotografických instalací Jarmily Štukové s názvem My a ti druzí.
Koncerty uváděné v rámci Dvořákovy Prahy jsou benefiční a jejich výtěžek přispěje k podpoře mladých talentovaných hudebníků.